tel.: +48 22 721 40 00   /   fax: +48 22 721 13 33   /   bioinfo@bioton.plSłownik pojęć


Aceton

Substancja chemiczna , która jest wytwarzana w organiźmie  podczas spalania tłuszczów przy niedoborze insuliny, proces ten prowadzi do powstania  kwasicy ketonowej , określa się obecność acetonu w moczu.

Albuminuria

Obecność albumin (niskocząsteczkowe proteiny) w moczu, małe ilości albumin w moczu (mikroalbuminuria) nie są możliwe do wykrycia za pomocą prostej analizy moczu; stwierdzenie w moczu powyżej 30 mg na dobę u chorych na cukrzycę sygnalizuje rozpoczynające się uszkodzenie nerek ( nefropatia cukrzycowa).

Analogii insuliny

Cząstki podobne do insuliny ludzkiej powstałe w wyniku przestawienia kolejności aminokwasów wchodzących w skład insuliny; bądź zamiany aminokwasu. Taka modyfikacja budowy cząsteczki insuliny zmienia dynamikę jej działania, na przykład powoduje szybki początek lub przedłużenie jej działania.

Śpiączka cukrzycowa

Inaczej coma jest ciężkim, ostrym powikłaniem cukrzycy, stan podobny do snu, w którym chory jest głęboko nieprzytomny zaburzona jest funkcja układu nerwowego, u chorych na cukrzycę może ją spowodować zarówno wysoki poziom cukru (śpiączka hiperglikemiczna) lub niski poziom cukru (śpiączka hipoglikemiczna).

Automatyczny wstrzykiwacz

Wstrzykiwacz ( pen ) , który podaje insulinę w sposób automatyczny , zawsze z tą samą siłą i prędkością powodując tym samym najmniejsze uszkodzenie tkanek, wygodny i prosty w obsłudze. Jedynym dostępnym na świecie automatycznym wstrzykiwaczem do insuliny jest Gensupen, przystosowany do współpracy z wkładami insuliny produkowanej przez firmę Bioton.

Warsztaty dla diabetyków

Terapia
Skuteczna terapia cukrzycy

Samokontrola
Z chorobą na codzień

Żywienie
Coś więcej niż posiłek

Ruch
Aktywnie i skutecznie

Stres
Przezwyciężyć trudnościProdukty linii
BIOTON DLA ZDROWIA
dostępne w:
DOZInfolinia GensuPen i GensuCare

0 801 88 99 71, z tel. kom. 22 721 40 20

Czynna: poniedziałek-piątek w godz. 8.00-16.00

Całkowity koszt połączenia jak za jedną jednostkę taryfikacyjną połączenia lokalnego

Infolinia Audio produktów leczniczych z ulotką dla pacjenta

Bezpłatna infolinia: 800 706 848

© 2019 BIOTON S.A.